Geolokace v aplikaci tado

Jedním z nejčastějších problémů, který řeší majitelé termostatu nebo hlavic je nefunkční geolokace v aplikaci tado. V tomto článku najdete tipy, jak docílit správného fungování vytápění na základě vaší aktuální polohy.

Povolte přístup ke službám založeným na poloze

Po instalaci vás mobilní aplikace požádá o přístup ke sdílení polohy vašeho zařízení. To je nutné povolit. V případě, že jste přístup při instalaci aplikace nepovolili, můžete to udělat dodatečně v nastavení mobilního telefonu.

Povolení sdílení polohy pro aplikaci
Povolení sdílení polohy pro aplikaci

Nechte aktivovanou Wi-Fi

Wi-Fi na telefonu musí být aktivována, i když momentálně není telefon připojen k žádné Wi-Fi síti. Názvy (SSID) okolních sítí se používají ke zvýšení výkonu detekce polohy. Používání Wi-Fi sítí pro určování polohy je, z pohledu spotřeby baterie, úspornější než GPS.

Aktivace wi-fi na Androidu
Aktivace wi-fi na Androidu

Aktivujte operace na pozadí

Povolte data na pozadí a jejich automatickou obnovu. Tado potřebuje průběžně odesílat data o aktuální poloze tím je zajištěno, že začne vytápět před vaším příjezdem domů.

Zapněte mobilní data

Mobilní internet musí být k dispozici a zapnutý. Pokud mobilní data nejsou dostupná, aplikace tado nemůže přenášet údaje o poloze. Zkontrolujte také v nastavení, zda nejsou mobilní data zablokována konkrétně pro aplikaci tado.

Nechte aplikaci běžet na pozadí

Pro co nejlepší výkon při určování polohy je doporučeno nechat aplikaci běžet na pozadí. Aplikace má implementovánu funkci obnovení polohy i při nucené vypnutí. Ta se ovšem aktivuje až po nějaké době (obvykle 4 hodiny po vypnutí). Pokud tedy zrovna v tu dobu jedete domů, aplikace neurčí vaši polohu a váš domov nezačne vytápět včas.

Zakažte optimalizaci baterie pro aplikaci tado

Operační systémy mobilních telefonů často mívají speciální funkce pro úsporu baterie. Tyto funkce nepříznivě ovlivňují určování polohy. Je tedy nutné, abyste pro aplikaci tado optimalizaci zakázali. Tak bude tado schopné kontinuálně přizpůsobovat vytápění vaší aktuální vzdálenosti od domova. To samé platí i pro další, vámi instalované, aplikace, které mají snižovat spotřebu baterie (Du Battery Saver, Battery Doctor, apod.)

Návod pro telefony Huawei  a Honor

Zapněte vysokou přesnost určování polohy

V tomto režimu se pomocí signálu GPS, sítí Wi-Fi, mobilních sítí a dalších senzorů zjišťují co nejpřesnější informace o poloze. Jak nastavit přesnou polohu se dozvíte například v Google nápovědě.

Diskuze k článku