Tado má nový přehled úspor v aplikaci

Mobilní aplikace poskytuje přehled, který ukazuje vaši odhadovanou úsporu energie v minulém měsíci pomocí programu Smart Climate Assistant a zobrazuje, jak vám tado ušetřilo. Je k dispozici pro všechny, kteří mají doma buď termostat nebo hlavice od tado.

Přehled úspor doznal výrazných změn a vylepšení, na které se pojďme spolu podívat.

Co nám přehled v aplikaci tado nově nabízí?

  • Celkové úspory díky instalaci tado za předchozí měsíc, ve srovnání s klasickým termostatem s časovým nastavením teploty a rozvržením s nočním poklesem podle DIN V 18599-10
  • Geofencing – hodiny, po které byla alespoň jedna z vašich topných zón v režimu „Venku“ (Away mode)
  • Zohlednění počasí – hodiny slunečního svitu, které byly vzaty v úvahu společně s vlastnostmi budovy, aby se zabránilo zbytečnému vytápění
  • Detekce otevřeného okna – kolikrát bylo detekováno otevřené okno a díky tomu přerušeno vytápění
  • Chytrý plán – kolik hodin denně, v průměru, termostat pracoval se sníženou teplotou, když jste nebyli doma
  • Manuální ovládání – procento, ve kterém jste použili ruční ovládání ke snížení teploty ve vašem domě
Přehled úspor vytápění v mobilní aplikaci tado
Přehled úspor vytápění v mobilní aplikaci tado

Celkové úspory jsou odhadnuty podle vašich vytápěcích zvyklostí, nastavení a klimatických podmínek v předchozím měsíci. V měsících, kdy vytápíte málo nebo vůbec, není odhad úspory dostupný. Ostatní statistiky budou ale stále zobrazeny.

Tedy upřímně, že bych byl z nového přehledu nějak extra nadšený se říct nedá. Ano, obsahuje vcelku zajímavé statistiky, ale raději bych viděl například meziroční srovnání nákladů na vytápění na základě vlastních dat, které aplikace kontinuálně sbírá. Chtěl bych vidět nějaký odhad, jak se promítne změna nastavení termostatu do nákladů na vytápění. Velmi bych uvítal možnost exportu dat z grafu vytápění do csv souboru, abych s ním mohl dále pracovat.

Odhadovaná úspora v přehledu je, dle mého názoru, blackbox, benchmark poskládaný dohromady tak, aby v přehledu zářil dechberoucí údaj o úspoře. Marketingově asi dobré, nicméně realita bude úplně někde jinde.

 

Diskuze k článku